X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Toplu Konut Ev Projeleri

Nüfus ve şehirleşme gibi nedenlerle artış gösteren toplu konut açığının karşılanmasında prefabrik hazır evler önemli bir alternatif oluşturuyor. Prefabrik yapı modelinin sunduğu en önemli avantaj özellikle standart plana sahip projelerde hızlı üretim ve kurulum imkânı sunmasıdır. Örneğin 10 bin kişi barındıracak bir konut projesi 1 yıla kalmadan üretim ve kurulumu ile tamamlanabilmektedir.

 

Prefabrik yapılarda 1986 yılından bugüne üretim gerçekleştiren Karmod, çok kişiyi barındıran standart üretimli yaşam alanlarının üretiminde lider markalar arasında yer alıyor. Karmod Dünyanın 80’i aşkın ülkesine gerçekleştirdiği ihracatla büyük inşaat projelerinin aranan markasıdır.

 

2013 yılında Irak’ın Bağdat ve Kut şehirlerinde1884 konuttan oluşan Dünyanın tek seferde tamamlanmış en büyük prefabrik kentinin üretimini 7 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdi. 174 bin 148 metrekare büyüklüğe sahip projenin yine 16 bin metrekareyi aşkın sosyal tesis yapılarının üretimi de aynı dönemde gerçekleştirildi. Konut projesinin sosyal tesis yapıları arasında belediye binası, okul, hastane, spor salonu, alışveriş merkezi, itfaiye müfrezesi, muhtarlık ve mescit gibi alanlar yer alıyor.

 

Karmod yine Irak’ta 2 bin 500 konutluk dev toplu konut ev projesinin üretimini gerçekleştiriyor. Irak’ın güneyinde Dicle Nehri boyunca yer alan Hay, Kut, Numaniye, Aziziye ve Suwayrah’tan oluşan beş şehirde kurulacak konutların üretimi 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak teslim edilecek.

 

Karmod, projeden üretimi iyi organize olmuş ekipleriyle özel sektörden kamuya tüm konut projelerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Evlerle beraber yaşam alanlarının vazgeçilmez unsurları arasında yer alan ortak kullanım sosyal tesislerde Karmod güvencesi ile üretilmektedir.