X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Çelik Ev

Kırılgan olmayan esnek yapı özelliği ve uzun yıllar dayanımı ile çelik yapı sistemi günümüz inşaat sektörünün gözdeleri arasında yer alıyor. Ülkemizde özellikle 1999 Marmara depreminin yol açtığı acı bilanço sonrası daha güvenli yapı modeli üzerine tartışmaların başlamasına neden oldu. Üzücü deprem sonrasında yeni yapılacak binaların deprem dayanımı ve güvenliği için Yapı Denetim şartı gibi bir takım yasal düzenlemelere gidildi.
 
Betonarme sisteminin ilk yapıldığındaki demir ve beton kalitesine rağmen zamanla yapı ömrünün azalması farklı yapı çözümlerine yönelimi de artırdı. Uzun ömürlü yapısı, esnek özelliği ile deprem gibi sarsıntılarda kırılgan olmayan yapısı ile güvenli yapı arayışına en ideal çözümlerden biri de çelik yapı modeli olarak önemli bir alternatif oluşturuyor. Yapıyı ayakta tutan karkasın hafif olmasına karşın son derece yüksek mukavemete sahip olması bu yapı modelinin tercih edilmesinde en önemli etkenlerden birini teşkil ediyor.
 
Bu yapı modeliyle yapı karkası birbirine vidalanarak yüksek katlı binalar yapılabilmektedir. Demonte vidalı özellik yapının fabrika ortamında ön üretiminin yapılarak kurulum yerine kolayca taşınabilmesine imkân sunmaktadır.
 
Tasarım uzmanlarınca bilgisayar destekli ölçülendirmelerde hazırlanan yapı birleşenleri birebir özellikte bant sisteminde üretim yapılarak kusursuz üretimlerin gerçekleşmesine imkân vermektedir.Yapının bir diğer avantajı projeye göre kullanım yerinde kısa sürede kurulabilir özellik taşımasıdır. Yapı modelinin son derece estetik görünüm veren farklı dekoratif kaplama sistemlerine uyumlu özelliği de bir diğer avantajı içermektedir. Alüminyum cephe sistemi, cam cephe sistemi, ahşap kaplamalar ve diğer kaplama modelleri yapıya kolayca uygulanabilmektedir.
 
Prefabrik hazır yapıların Dünyada tanınan markalarından Karmod çelik yapı sistemiyle modern ofislerden ev ve villalara çok sayıda yapı modelinin üretimini gerçekleştiriyor. Mimar ve mühendislerden oluşan yapı tasarım uzmanlarınca hazırlanan son derece fonksiyonel kullanımdaki modern tasarımlar Karmod’un modern üretim bant sisteminde kaynaksız vidalı sistem teknoloji ile kuruluma hazır üretim yapılmaktadır.
 
Uluslararası nakliye standartlarında taşınabilir özellikte demonte sisteme sahip Karmod yapı çözümleri Dünyanın neresinde olursa olsun uzmanlarca kolayca kurulabilir özellik taşımaktadır. Tam dönüşüm sistemiyle çevreci özellik içeren Karmod’un hazır yapıları arzu edildiğinde vida birleşenlerinden sökülerek başka mekânlarda kolayca kurulum imkânına sahiptir.Karmod uzmanlığınca dünya kalite standartlarında üretim yapılan evler villa konforunda son derece fonksiyonel kullanımda yaşam alanları sunuyor. Teknolojik bant sisteminde kısa sürede ön üretimi gerçekleştirilen uzun ömürlü güvenli evler 
Karmod uzmanlarında kısa sürede kullanıma hazır montajlanarak teslim edilmektedir. Karmod’un hazır villaları çok uzun yıllar güvenle kullanılmaktadır.