X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Sosyal Tesis Projeleri

Proje tasarımında doğal çevrenin korunmasının da önem kazandığı sosyal tesis projeleri için uzun ömürlü çevre dostu bir model olan prefabrik yapı sistemi fonksiyonel kullanım özellikleriyle iyi bir alternatif.

 

Çevreci teknoloji kullanılarak kaynaksız vidalı sistemle üretilen prefabrik yapılar yerinde kullanıma hazır şekilde kurulum yapılmaktadır. Kısa sürede projelendirilerek üretim ve kurulum özelliğinin yanı sıra uzun ömürlüdür. Ergonomik tasarımlı Karmod hazır yapılar, restoranlar, spor tesisleri, turistik tesisler, dinlenme tesisleri, lokaller, çay bahçeleri, hastaneler, üniversite kampüsleri vb. ortamların yapı ihtiyaçlarına ekonomik çözüm getirmektedir.

 

Bina statiği metal taşıyıcılarla sağlandığından klasik betonarme yapılarda olduğu gibi planı daraltan geniş beton direk görüntülerinin yerine fonksiyonel kullanımlı daha geniş mekan imkanı oluşturur. Hazır yapı sisteminin dış duvarları çift yönlü levha arasına strafor döşendiğinden yüksek ısı ve ses yalıtım sağlar. Dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. De monte vidalı birleşimli sistemle kurulum çok hızlı ilerler. Örneğin 200 metrekarelik bir yapı 5-6 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilir.

 

İşletme ve sosyal tesis büyüklüğüne göre tek katlı veya iki katlı planlarda tasarlanabilen hazır yapılar istenilen büyüklükte üretim yapılabilmektedir. Yapıların oda bölmeleri kullanım alanlarına göre büyüklükte özel tasarım yapılmaktadır. Dinlenme alanları, cafe, restoran, kantin, toplantı salonu gibi alanlar tek bir yapı içerisinde veya ayrı ayrı binalarla kurulabilmektedir.

 

Yapı dışına dekoratif olarak yalı baskı, ahşap desenli fuga, kompoze kaplama gibi farklı uygulamalar yapılabilmektedir.