X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Okul ve Eğitim Binaları

Eğitim sisteminde sürekli gündemde olan derslik açığı ve yeni okul ihtiyaçlarının karşılanmasında prefabrik okul ve eğitim binaları iyi bir çözüm alternatifi oluşturmaktadır.
 
Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olarak projelendirilen okullar teknolojik tesislerde hızlı sistemle ön üretim yapıldıktan sonra yerinde çok kısa sürede kullanıma hazır kurularak teslim edilmektedir.
 
Eğitim yapılarında gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çok sayıda proje gerçekleştiren Karmod, okul öncesi binalardan ilköğretime, ortaokuldan liseye, üniversite kampüslerinden özel eğitim yerleşkesine anahtar teslimi yapılar üretmektedir. Karmod eğitim yapılarına proje desteği de vermektedir. Teknik ofiste mimar ve mühendislerce yapıyı oluşturan derslikler, kütüphane, kantin, yemekhane, laboratuvar, spor salonu, konferans salonu, idareci odaları, öğretmenler odası, wc duş üniteleri uluslararası eğitim standartlarında projelendirilerek hazırlanmaktadır. Mekân özelliğine göre tek katlı veya iki katlı olarak istenilen büyüklüklerde projelendirme yapılmaktadır.
 
Prefabrik yapı ile hazırlanan okul binaları yalıtımlı duvar ve çatı sistemine sahip olup uzun ömürlü kullanım özelliğindedir. Klasik yapı sistemine göre hızlı üretim ve kurulum özelliği ile beraber daha geniş fonksiyonel kullanım alanları ve en önemlisi ekonomik fiyatları ile fark sunan üstünlüklere sahiptir. Kurulum hızını şöyle kıyaslayabiliriz; ortalama 100 metrekarelik bir yapı 3-4 gün içerisinde hazırlanabilmektedir.
 
Kaynaksız vidalı sistem teknoloji kullanılarak üstün özelliklerde hazırlanan Karmod okul binaları bugün ülkemizde ve dünyada birçok bölgede güvenle kullanılmaktadır. Uzmanlık gerektiren eğitim yapılarında projeden üretime çözüm ortaklığına daima açığız.