X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Tek Katlı Evler Teknik Özellikler

  

  ÖN ÜRETİMLİ H BİRLEŞİM SİSTEM PREFABRİK TEKNİK ÖZELLİKLERİ

     
TEKNİK VERİLER DEPREM ŞARTLARI  (1.derece deprem bölgesi)
Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40         
HAFİF ÇELİK MALZEME Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılmaktadır.
İKLİM ŞARTLARI  3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır. BETOPAN  Yoğunluk : ~1300 kg/m³  Alev almaz (B1 DIN 4102 Part 1)
Isı iletkenlik katsayısı ( λ10°C kuru) : 
KAR YÜKÜ DEĞERİ 75 Kg/m2 ( Montaj yerine göre değişmektedir.)  EPS 
(Ekspande polistiren strafor)
DIN 4102 standardına göre 12 veya16  dansite B1 sınıfı alev yürütmez tipte olduğu için yangın dayanımı yüksektir.
RÜZGAR HIZI DEĞERİ  80 km/saat
DIŞ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI  K: 0.45 Kcal/m²hC 
( K: 0,53 W/m² K )
ŞASE YÜK KAPASİTESİ 200 kg/m² (iki katlı binalar için)  (T.S 498 e göre hesaplanmaktadır.)
İÇ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI  K: 0.44 Kcal/m²hC 
( K: 0,51 W/m² K )
ÇATI ISI YALITIM KATSAYISI  K: 0.39 Kcal/m²hC 
( K: 0,43 W/m² K )
DIŞ VE İÇ PANELLER Dış ve iç paneller özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan ve 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentolu yonga levhadan (betopan) imal edilir. Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 12 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 6 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125x250 cm dış kapılı panel için ) 114 kg dır
PANEL BİRLEŞİMLERİ  Birleşim elemanları olan özel U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.
TAŞIYICI  KONSRÜKSİYONLAR Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir. 
ARAKAT KONSRÜKSİYONLAR Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 16 mm betopan (çimento yonga levha) ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3)  kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.
ÇATI ÇATI SİSTEMİ  %30 Eğimli Beşik Çatı ve Kırma Çatı Sistemleri kullanılmaktadır.
ÇATI KAPLAMA VE YALITIMI Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız(naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit Desenli Boyalı Trapez Sac uygulamasının yanında , Shingle ,Metal Kiremit uygulamaları da yapılmaktadır.Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmektedir. ( Kardan kaynaklanabilecek kırılmalar kapsam dışındadır.)
TAVAN KAPLAMALARI Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında 80 mm (14 kg/m3) cam yünü serilir.( İsteğe bağlı taşyünü ). Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır.  Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına betopan levha uygulanmaktadır. 
YEMEKHANE VE BANYO TAVAN KAPLAMALARI Tavan kaplaması olarak 10 mm kalınlığında Beyaz renkli PVC tavan lambri kullanılır. Tavan yalıtımı olarak PVC tavan lambri üzerine 80 mm kalınlığında 80 mm (14 kg/m3) cam yünü serilir (İsteğe bağlı taşyünü).  Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir.
KAPILAR DIŞ KAPI  90x200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli 1. sınıf kilitler kullanılmaktadır
İÇ KAPILAR  İç kapılar 80x200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli 1. sınıf kilitler kullanılmaktadır
PENCERELER PENCERE DOĞRAMALARI 120X100 ,120x160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden  ve TSE belgeli 1. sınıf PVC olup 60 lık serisidir. (Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.
ISICAM  Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir
Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.
MERDİVENLER  Kutu profillerden imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet üzerine 16 mm kalınlığında betopan (çimento yonga levha) kaplanır. Merdiven korkuluğu kutu profillerden imal edilir. Merdiven metal aksamı çift kat astar ve çift kat yağlı boya ile boyanır. 
BOYALAR DIŞ CEPHE BOYASI Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış betopan panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli 1. sınıf boya ürünleri kullanılmaktadır
İÇ CEPHE BOYASI İç betopan panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli 1. sınıf boya ürünleri kullanılmaktadır
DİĞER  Galvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.
ELEKTRİK TESİSATI        
(Tesisat Sıva üstü olup isteğe göre sıvaaltı da yapılabilmektedir. ) 
KABLOLAR Elektrik tesisatı TSE belgeli 1. sınıf  kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir
SİGORTALAR  32 amper TSE belgeli 1. sınıf sigorta kullanılmaktadır.
AYDINLATMA ARMATÜRÜ Aydınlatma için TSE belgeli 1. sınıf  simit armatür kullanılmaktadır.
PRİZ VE ANAHTARLAR  Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR  Elektrik sayacı, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
SIHHI TESİSAT
(Sıva Altı)
VİTRİFİYE  TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİ TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
TEMİZ SU BORULARI  PPRC TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
PİS SU BORULARI  PVC TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR  Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
TEMEL VE BETON  Karmod Prefabrik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri Müşteri sorumluluğundadır.
GARANTİ KAPSAMI KARMOD standart kabinler imalat ve montaj hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Kabinlerin üzerindeki KARMOD markalı alüminyum ve yapışkan etiketler çıkarıldığında, nakliyenin müşteriye ait olduğu taşımalar esnasında ürünün maruz kalacağı hasarlarda ve ürünün müşteri kaynaklı çarpma, vurma, darbe... vs. maruz kalması durumunda garanti kapsamından çıkmaktadır. Prefabrik bina H birleşim sistemle üretildiğinden beton bina ile aynı salınım ve genleşme kat sayılarına sahip değildir. İklim şartlarına göre farklıklar gösterebilir. Bu sebeple H ların arasında oluşabilecek kılcal çatlaklar binanın zayıf ve üretim hatası olduğu anlamına gelmemelidir ve doğa şartlarına karşı çalışmasının bir sonucudur. Karmod markalı alüminyum ve yapışkan etiketler çıkarıldığında garanti kapsamından çıkarılmaktadır.Arıza durumunda arıza tespitinin doğru yapılıp, arızayı gidermek amacı ile uygun malzeme ve ekibin gönderilebilmesi için Karmod tarafından istenilen belgeler ve arızalı yere ait 30 cm.,  2 m. ve 10 m. uzaklıklardan çekilmiş fotoğrafların gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda ürün garanti kapsamında olsa dahi servis gönderimi yapılmayacaktır.