X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Prefabrik

Prefabrik

Prefabrik sektörünün lider markası Karmod 1986 yılından bugüne üretim tecrübesi ile ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısı 82’ye ulaştı. Karmod’un fonksiyonel planda uluslararası kalite standartlarındaki hazır yapıları Amerika’dan Afrika’ya, Avrupa’dan Asya’ya tam 82 ülkede güvenle kullanılıyor.Yönetim ofislerinden işçi şantiye ofislerine, şantiye yapılarından mülteci barınma kamplarına, evlerden toplu konutlara çok sayıda çeşitte hazır yapı çözümüyle hizmet veren Karmod teknolojisi ve üretim kalitesiyle hızlı yapı çözümlerinin Dünyada aranan markasıdır.
 
Karmod fonksiyonel kullanımda hazır yapılarıyla Ülkemizin yanı sıra her ay 10’a yakın farklı ülkede projeler gerçekleştirmektedir. Gerçekleştirdiği projeler büyüklüğü ile Dünyanın ses getiren önde gelen projeleri arasında yer alıyor. Bunlardan biri Azerbaycan’ın Bakü yakınlarındaki Şahdeniz 2 projesi. Tamamlandığında Türkiye üzerinden tüm Avrupa’ya enerji sağlayacak Şahdeniz 2 doğalgaz şantiyesinin yönetim ofisleri ve işçi yapılarını Karmod üretti. Projenin şantiye yapıları arasında yönetim ofisleri, teknik ofisler, laboratuvarlar, yatakhane ve yemekhane binaları ile beraber wc duş üniteleri yer alıyor.
 
Karmod, Irak’ta 2013 yılında 1884 konutluk dev toplu konut projesini tamamlayarak teslim etti. Irak’ın başkenti Bağdat ve Kut şehrinde kurulan konutlar Dünyada tek seferde tamamlanan en büyük prefabrik toplu konut projesi olma özelliğine sahip. Aynı projede 15 bin metrekarenin üzerinde sosyal tesis yapısının üretimi de yine Karmod tarafından gerçekleştirilerek teslim edildi. Yaklaşık 15 bin insanın yaşayacağı toplu konutların sosyal yapıları arasında cami, sağlık ocağı, market, muhtarlık gibi alanlar yer alıyor. Karmod’un yine Irak’ta gerçekleştireceği 5 bin konutluk ikinci dev toplu konut projesinin üretimi devam ediyor.Tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyüğü olacak İstanbul’un 3. Havalimanının ilk şantiye yapılarının üretimini yine Karmod gerçekleştirdi. İstanbul’un Karadeniz sahilinde Akpınar ve Yeniköy yakınlarına kurulacak havaalanının yönetim ofisleri ve işçi şantiye yerleşkesinin üretim ve kurulumu Karmod tarafından yapılarak kullanıma hazır teslim edildi.
 
Karmod’un modern üretime sahip bant sisteminde prefabrikler kaynaksız vidalı teknoloji ile ön üretimi gerçekleştirilen prefabrik yapılar uluslararası nakliye standartlarında kullanım yerine sevk edilerek uzmanlarca kullanıma hazır şekilde kurulum yapılarak teslim ediliyor.
 
Karmod yapılarının temel özelliği üstün kalitesiyle beraber mimar ve mühendislerce hazırlanan fonksiyonel kullanımda planlara sahip olmasıdır. Hazırlanan planda üretimler bant sisteminde üstün özelliklerle üretim yapılmaktadır. Kaynaksız vidalı birleşimleri, yüksek yalıtımlı duvar ve çatı yalıtımları, yapıya nefes aldıran özel menfezle havalandırma sistemi, elektrikten suya, kapıdan pencereye kalite üstünlükleriyle Karmod prefabrik yapılar Dünyanın tercihi.