X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Prefabrik Yapılar

Prefabrik Yapı

Hızlı üretim ve kolay kurulum özelliğinin yanı sıra oldukça ekonomik oluşu prefabrik yapı sistemine ilgiyi artıran en önemli faktörler. Özellikle yol yapımdan inşaat projelerine, doğalgaz ve petrol arama – çıkarmadan maden ocaklarına, baraj inşaatlarından havaalanı inşaatlarına zamanla yarışan projelerin gözde tercihidir.
 
Hazır yapı sisteminin en güzel özelliği proje onayı ile üretimin hemen başlaması ve bir kaç gün içerisinde tamamlanabiliyor olmasıdır. Örneğin 100 metrekarelik bir şantiye binası 1-2 gün gibi kısa sürelerde kullanıma hazır kurulum yapılabilmektedir. Prefabrik Şantiye ve Prefabrik Ofis, yönetim binaları, devre mülkler, tatil köyleri, sosyal tesis yapıları, okullar, hastaneler, toplu konutlar, yapı modelinin tercih edildiği başlıca alanlar arasında yer almaktadır.
 
Prefabrik yapı modeli şantiye projelerinin ilk tercihleri arasında yer alır. Peki, bu modelle şantiye kompleksine ait hangi yapılar inşa edilmektedir ? Öncelikle yönetim, çalışma ofisleri ve proje tanıtım - satış ofisleri bu modelin tercih edildiği yapılar arasında yerini alır. Kaynaksız vidalı birleşimli sistemle fabrikada de monte ön üretimi gerçekleştirilen yapı üniteleri kurulum yerine sevk edilerek kullanıma hazır teslim edilmektedir. Kapılar, pencereler, elektrik ve su tesisatları ve armatürleri, çatı ve çatı örtüsü, boyası ve ekstra dış kaplamalarıyla hazır vaziyette teslimat yapılır. Kullanacak kişi sayısına göre oda bölmeleri kolayca yapılabilmektedir. Antre, salon, wc duş üniteleri, mutfak, dinlenme v çalışma odaları, laboratuvar vb. alanlar kolaylıkla hazırlanmaktadır. 
 
Yapı modelinin tercih edildiği bir diğer şantiye yapısı yatakhanedir. Yatakhane yapılarındaki yaşam alanları uluslararası barınma standartları göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Tek katlı veya iki katlı istenilen metrajdaki binada koğuş veya oda bölmelerinde kaç kişi kalacağı, büyüklüğü ve havalandırma sistemi uluslararası standartlara göre yapılmaktadır. Yine kalacak kişi sayısına göre wc duş üniteleri yapı içerisindeki katlarda ergonomik kullanım özelliğine göre yerleştirilmektedir.
 
Şantiye yapı kompleksleri arasında yer alan yemekhane binası da hazır yapı modeliyle kurulum yapılmaktadır. Kileri, mutfağı, yemek salonu, lavaboları ile kullanıma hazır özellik taşır. Hazır yapılar betopan – strafor – betopan duvar panel sistemi veya sac – strafor – sac panel sistemiyle her iki durumda da yüksek yalıtımlı olarak üretilebilmektedir.Çamaşırhane, depo, soyunma odaları, özel kimya laboratuvarları, dinlenme alanları, wc duş üniteleri şantiye yapılarının diğer birleşenleri arasında yer almaktadır.Hazır yapı sistemi okul ve hastanelerde de yoğun olarak tercih edilmektedir. Çok kısa sürede kurulabilir uzun ömürlü yapı özelliği okul ve hastane yapılarında da hazır yapıları tercih sebebi kılmıştır.