X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Prefabrik Villa Fiyatları

Prefabrik Villa Fiyatları

Klasik betonarme mimari sistemiyle yapılan binaların yüksek maliyetlerine karşı son yıllarda oldukça yaygınlaşan önemli bir alternatif olarak prefabrik villa fiyatları ile çok cazip. Üstelik yapı ömrü ve dayanımı da oldukça yüksektir. Klasik sistemle lüks bir prefabrik villa ya sahip olmak istediğinizde projeden ruhsata, yapı denetimden malzeme tedarikine birçok sorunla karşı karşıyasınız demektir. Bu modelde uzun süren yapım aşaması da başka bir sorun. Duvardan çatıya, elektrikten suya, pencereden kapıya, boya ve kaplamaya kadar birçok usta ile muhatap olma zorunluluğu bu yapacağınız masrafları göz önünde bulundurursanız prefabrik villa fiyatları konusundada daha ifazla fazla bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz. Günümüzde prefabrik yapı sisteminde klasik mimarinin yukarıda saydığımız sorunlarına çözüm getiriyor. 
 
Kaynaksız vidalı sistem teknoloji kullanılarak metal karkaslı vidalı ve geçmeli sisteme sahip duvar panelleriyle beraber çatı kaplamaları yapının çok kolay kurulumuna imkân sunuyor. Betopan – strafor – betopan ana duvar yapısı dış duvarlarda 10 cm kalınlıkla maksimum ısı ve ses yalıtımı sağlıyor. Bu duvar üzerine dıştan ekstra özel dekoratif kaplama uygulamaları da rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bina dışı kaplama uygulamalarıyla yapı oldukça estetik bir görünüm kazanmaktadır. 
 
Çatı sisteminde vidalı sistem tamamen metal taşıyıcılar kullanılmakta olup bu taşıyıcılar duvarlar arasında yer alan ana yapı taşıyıcılarına statik hesaplamalarına göre özenle yerleştirilmektedir. Metal çatı makasları üzerine yine metal vidalı aşıklar yerleştirilerek çatı örtüsüne kolaylık sunulmaktadır. Standart olarak metal aşıklar üzerine dekoratif metal kiremit veya trapez sac uygulaması yapılmaktadır. Opsiyonlu olarak metal aşıklar üzerine OSB kaplanarak yalıtım daha da artırılabilmektedir. OSB üzerine Shingle çatı kaplaması veya yine metal kiremit uygulaması tercihe göre yapılmaktadır.
 
Bu uygulama anlatımları prefabrik yapılarda lider markalardan Karmod’un üstün standartları dikkate alınarak yapılmaktadır. Bina çatı sistemine yerleştirilen özel havalandırma menfezleri ile yapının sağlıklı nefes alması sağlanmaktadır.Binanın elektrik sisteminde Karmod tarafından iki tarzda uygulama alternatifi sunulmaktadır. Standart olarak iç tesisat sıva üzeri uygulama yapılırken, opsiyonlu uygulama alternatifi olarak sıva altı gizli tesisat uygulaması yapılmaktadır. Elektrik ve su armatürlerinde birinci kalite malzemeler tercih edilmektedir. 
 
Su tesisat sisteminde temiz sudan atık suya armatürlerine kadar birinci sınıf malzemeler kullanılmaktadır. Bina pencereleri pvc birinci kalite doğrama kullanılmakta olup ısı camlı sisteme sahiptir. İç kapılar panel kapı, ana giriş kapısı ise çelik kapı sistemlidir.Prefabrik villa modelinin en önemli avantajı üretimden montaja yapıyı oluşturan her detayın kısa sürede kullanıma hazır olarak teslim edilmesidir. Başka ustalara gerek duymadan yeni bir konut sahibi olmak istiyorsanız siz de güvenle Karmod’u tercih edebilirsiniz.