X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Prefabrik Ev Planları

Prefabrik Ev Planları

Bir yapıyı ferah veya ruhi olarak boğucu kılan en temel özellik planıdır. Hele bu yapıdan kastımız bir ev ise bu durum daha da önemlidir. Oldukça büyük bir alanda kurulan büyük metrajlı bir konut yerleşim çizimi nedeniyle çok kullanışsız veya bunaltıcı olabilir. Tam aksine çok dar bir mekânda yapılan bir konut yine yerleşim konumlaması nedeniyle çok daha iç açıcı ve zindelik veren bir ortam sunar. Hatta halk dilinde bu rahatlık ‘kutu gibi oturmuş’ ibaresiyle ifade edilir.
 
Her yapı modelinde olduğu gibi prefabrik ev planlarının mimari çizim ve hazırlanışı da çok önemlidir. Sektörün güçlü markalarından Karmod uzman mimar ve mühendislerce hazırlanan çok sayıda fonksiyonel kullanımda ergonomik planlarda evleri müşterilerinin beğenisine sunuyor. Uzmanlarca hazırlanan konut modellerinde hazır yapı sisteminin sunduğu avantajlarda çizimlere olumlu olarak yansıyor.
 
Yapı sisteminin getirdiği önemli avantajlarından biri plan tasarımında bina yükü özel metal taşıyıcılara bindiğinden daha az yer kaplayan statiği yüksek bu özellik betonarme binalardaki kaçınılmaz kolon kiriş 
daralma zorunluluğuna göre çok daha geniş mekânların sunulmasına avantaj sağlamaktadır. Girişten salona, yatak odasından çocuk odasına, banyodan wc’ye her alan yüksek derecede zindelik veren konforlu tasarımlarla sunulmaktadır. 49 metrekareden başlayan ev modelleri 148 metrekareyi bulan konut modellerine kadar çok sayıda farklı hazır tasarımlara sahiptir. Tasarımda klasik mimarimizin cumbalı tarzlarıyla yeni nesil rumba sistemi uygun ölçülerdeki hazır konutlara özenle yerleştirilmiştir. Kullanım tercihlerine göre 1+1, 1+2, 1+3, 1+4 gibi farklı bölme seçenekleri seçimi kolaylaştıracak tarzda sunulmuştur.
 
Özenle hazırlanan modeller teknolojik makina bant üretim sisteminde prefabrik ev planları tüm detaylara varana kadar milimetrik olarak ürüne yansımaktadır. Bu durum klasik betonarma sisteminde sıklıkla yaşanan olası tasarım uygulama uyumsuzluklarını prefabrik modelinde ortadan kaldırmaktadır. Konforlu model ve ortamlar proje ile birebir uyumlu olarak hazırlanabilmektedir.
 
Proje ile tam uyumlu olarak bant üretim hattında gerçekleştirilen ev üniteleri tüm birleşenleri ile kurulum yapılacağı yere kolaylıkla nakledilebilmektedir. Kullanım alanına duvardan kapıya pencereye kadar hazır gelen ev birleşenleri yine Karmod uzmanlarınca başka ustalara ihtiyaç duymadan kullanıma hazır kurulumla teslim edilmektedir.
 
Karmod hazır konutların standart üretimleri iç ve dıştan H sistemli özellik taşımakta olup opsiyonel olarak hem içte hem de dışta farklı kaplama seçenekleri uygulanabilmektedir. Dış kısımda ahşap desenli fuga, taş desen fuga, yalı baskı kaplama alternatifleri müşteri beğenisine sunulan kaplama uygulamaları arasında yer almaktadır. Çok sayıda fonksiyonel kullanımda konut tasarımlarıyla Karmod hazır evlere siz de kolaylıkla sahip olabilirsiniz.